Saltu al enhavo

zerschlissen

El Vikivortaro

germana[redakti]

 Participo 2[redakti]

Silabseparo
zer·schlis·sen
Elparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Gramatikaj trajtoj
zerschlissen estas fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn oni trovas ĉe la ĉefkapvorto zerschleißen.
Bv. do fari kompletigaĵojn nur tie.

 Verba formo[redakti]

Silabseparo
zer·schlis·sen
Elparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Gramatikaj trajtoj
  • 1. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen
  • 3. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen
zerschlissen estas fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn oni trovas ĉe la ĉefkapvorto zerschleißen.
Bv. do fari kompletigaĵojn nur tie.
verschlissen