zerschlissen

El Vikivortaro
Salti al navigilo Salti al serĉilo

germana[redakti]

Open book 01.svg Participo 2[redakti]

Hyph.pngSilabseparo
zer·schlis·sen
Nuvola apps edu languages.pngElparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Rimoj: -ɪsn̩
AggreGate Platform Logo.jpgGramatikaj trajtoj
zerschlissen estas fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn oni trovas ĉe la ĉefkapvorto zerschleißen.
Bv. do fari kompletigaĵojn nur tie.


Open book 01.svg Verba formo[redakti]

Hyph.pngSilabseparo
zer·schlis·sen
Nuvola apps edu languages.pngElparolo
IFA ʦɛɐ̯ˈʃlɪsən ,  ʦɛɐ̯ˈʃlɪsn̩ 
Rimoj: -ɪsn̩
AggreGate Platform Logo.jpgGramatikaj trajtoj
  • 1. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen
  • 3. Person Plural Indikativ Präteritum Aktiv des Verbs zerschleißen
zerschlissen estas fleksiita formo de zerschleißen.
Ĉiujn pliajn informojn oni trovas ĉe la ĉefkapvorto zerschleißen.
Bv. do fari kompletigaĵojn nur tie.
verschlissen